17 Aralık 2018 Pazartesi

YENİ AUDİ A4 SEDAN

Yeni Audi A4 Sedan

Audi'nin yeni modeli A4 sedan satışa çıktı, işte A4 ün fiyatı ve tüm özellikleri

29 Nisan 2016 Cuma 14:55 YENİ MODELLER
Daha da güçlü, daha da verimli, daha da akıllı: Yeni Audi A4 Sedan, teknoloji ve estetiğin çığır açan sentezi ile etkiliyor. Yüksek çözünürlüklü 12,3 inç LCD ekranı içeren yenilikçi Audi sanal kokpit ve 3D ses özellikli opsiyonel Bang & Olufsen ses sistemi, iç mekânda ilham veren vurgular yapar ve bir lüks sınıf standardı sunar.

Audi matrix LED farlar

Güvenlik, verimlilik, çekici tasarım: Audi Matrix LED farlar, LED uzun hüzmeyi, üç reflektör aracılığıyla parlayan pek çok küçük ışık yayan diyota ayırır. Kontrol ünitesi, reflektörleri gerektiği gibi açıp kapatır veya her birini 64 adımda karartır. Bir döndürme mekanizması gerektirmeden daima yüksek hassasiyete sahip aydınlatmayı ve mümkün olan en iyi ışık çıkışını sağlar.

Bang & Olufsen Ses Sistemi

Yepyeni standartların belirleyicisi: Opsiyonel alınabilen, 3D özellikli Bang & Olufsen ses sistemi büyüleyici bir yenilik sunar - dinleyicilerin üç boyutlu bir zirve deneyimi yaşamalarını sağlayan bir ses... Bu durum, ikisi ön panelde, ikisi A sütunlarında dört ilave hoparlör ile gerçekleştirilir. Ses sisteminin kalbi: 19 hoparlörü kontrol eden 755 watt gücünde 16 kanallı amplifikatör. Otomobillerde daha önce asla söz konusu olmayan bir ses deneyimi: Müzik, kulağa adeta bir konser salonunda çalınıyormuş gibi gelir.

Audi A4 Sedan'ın motorları

Daha düşük yakıt tüketimi ve daha fazla güç. Önceki modelle karşılaştırıldığında yakıt tüketimi yüzde 21 kadar azaltılırken, güç ise yüzde 25 kadar artırılmıştır. Örneğin 252 hp 2.0 TFSI, Audi A4 Sedan'ı 0'dan 100 km/s'e sadece 6,4 saniyede ulaştırır ve azami hız 250 km/s'i bulur. 190 hp 2.0 TDI motorlu Audi A4 Sedan 0'dan 100 km/s'e 7,7 saniyede hızlanır ve 250 km/s'le sınırlı azami hızına ulaşana kadar devam eder.


Audi sanal kokpit

Audi A4 Sedan'da opsiyonel olarak alınabilen Audi sanal kokpit, en üst kalite, yüksek teknoloji ürünü özellikler sunar. Yüksek çözünürlüklü 12,3 inç LCD ekran formundaki gösterge grubu, kapsamlı ve çok yönlü bir şekilde bilgileri sunar: Bilgi-eğlence moduna ekranın orta kısmı hâkimken, devir saati ve hız göstergesi ufak yuvarlak ögeler olarak görüntülenir. Klasik görüntü, göstergelere odaklanır. Buna karşılık Navigasyon haritası veya telefon, radyo ya da audio listelerini içeren orta kısım, burada daha küçüktür.

Audi akıllı telefon arayüzü

Tam bütünleşik: Opsiyonel sunulan Audi akıllı telefon arayüzü, Apple Car Play ve Android Auto'yu araca taşıyor. iOS veya Android (iOS 7.1 veya üstü, Android 5.0 Lollipop veya üstü) işletim sistemli bir cep telefonu USB port'a bağlandığında akıllı içerik (örneğin navigasyon, telefon ve müziğin yanı sıra Spotify ve WhatsApp gibi seçili uygulamalar) ayrı bir MMI menüsünde gösterilir. MMI sistemine dair işlevler yeni tasarımlı bir menü yapısında düzenlenmiştir. Düz sıra düzenleriyle menünün kullanılması, akıllı telefonları anımsatır. Akıllı, kullanımı kolay bir mantık, hareketsiz menü ağaçlarının yerini alır.

Yakıt tüketimi ve emisyon verileri: 

Ortalama yakıt tüketimi: 5,9-4,1 lt/100 km;
Ortalama CO2 emisyonları: 136-107 g/km


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Seat'ın yeni SUV modeli ATECA

Seat'ın yeni SUV modeli ATECA