13 Kasım 2018 Salı

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI HAKKINDA HÜKÜMETTEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Zorunlu trafik sigortası hakkında Hükümetten önemli açıklama

Zorunlu trafik sigortası hakkında Başbakan yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK önemli açıklamalar yaptı, fiyatların hızla aşağı düşeceğini söyleyen Şimşek, sektöre de fiyatlar hakkında ciddi uyarı yaptı.

16 Haziran 2016 Perşembe 13:51 Otomobil Haberleri
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bir televizyon kanalında katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.


ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI PRİMLERİ


Zorunlu trafik sigortalarına ilişkin düzenlemenin ardından primlerin makul bir düzeye gelip gelmeyeceğinin sorulması üzerine Şimşek, 2011'de itibaren birtakım yargı kararları nedeniyle sektörde sorunlar yaşandığını, şirketlerin zarar etmesinden dolayı primlerin yükseldiğini anımsattı.
Nisan ayının sonuna doğru Meclis'ten bir düzenleme çıkardıklarını ve sistemde öngörülebilirliği artırdıklarını belirten Şimşek, şöyle konuştu:

"Vatandaşımız haklı olarak 'bu düzenlemeyi yaptınız hani nerede, primler düşsün' diyor, haklılar. Sektörle de biz bu düzenlemeler öncesi epey çalıştık. Dedik ki 'bakın biz bu düzenlemeleri yapıyoruz, öngörülebilirliği artırıyoruz. Siz bunu hızlı bir şekilde tekrar fiyatlayın, daha düşük prim olarak vatandaşımıza hizmet vermeye devam edin'. Daha bu uygulama başlayalı bir ay oldu, henüz sonuçlarını görmek için biraz erken olmakla birlikte, ben özellikle takip ediyorum, primlerde düşüş eğilimi başladı, fakat esas önümüzdeki aylarda bu çok belirgin hale gelecek."

''SEKTÖRÜ UYARIYORUM''


Prim artışının durduğunu, aşağı doğru bir eğilim başladığını ifade eden Şimşek, "Biz sistemi de takip edeceğiz. Buradan da sektörü uyarıyorum, sektör yeni düzenlemeleri fiyatlara mutlaka yansıtması lazım. Yansıtmazlarsa ne olur? Ben olacağına inanıyorum ama olmazsa Hazine'nin bu yönde var olan yetkilerini kullanırız" dedi.
Amerikan Merkez Bankasının (Fed) faiz kararının nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Şimşek, dünya ekonomisinin düşük büyüme ve düşük enflasyon tuzağına girdiğini, bunun önemli bir sorun olduğunu söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Üstü açık Fiat 500C şimdi 500 fiyatına

Üstü açık Fiat 500C şimdi 500 fiyatına