19 Aralık 2018 Çarşamba

VOLKSWAGEN UCUZ OTOMOBİL ÜRETECEK

Volkswagen ucuz otomobil üretecek

Uzun süredir konuşulan Volkswagen'nin ucuz otomobil üreteceği konusu sonunda Volkswagen yöneticileri tarafından doğrulandı.

22 Şubat 2017 Çarşamba 00:52 Otomobil Haberleri
Son dönemlerde sürekli olarak Volkswagen grubunun düşük gelirliler için ekonomik otomobiller üreteceği iddiaları ortaya atılıyordu, bu iddiaları Volkswagen yöneticileri yapmış oldukları duyuru ile doğrulamış oldu.

Özellikle Renault grubunun Dacia markası ile sattığı ucuz otomobiller, dünya genelinde geçen yıl 500.000 üzerinde satış yapmasından sonra bir çok marka tarafından bu tarz bir satış yöntemine doğru çalışma yaptıkları biliniyordu. Volkswagen grubu yapmış olduğu uzun araştırmalar sonucunda bu pazara girmeye karar verdi.

Volkswagen kendi oluşturacağı farklı bir markası ile öncelikle Sedan ve SUV tipi araçlar üretecek. Bu araçlar ilk olarak Çin piyasasında satışa çıkarılacak, daha sonra Hindistan, Meksika, Brezilya gibi düşük gelirli insanların çok olduğu yüksek nüfuslu ülkelerde satışa sunulması planlanıyor.

2019 yılı itibariyle Türkiye de dahil olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde satışa çıkarılacak. Araçların fiyatları tam olarak belli olmasa da en büyük rakipleri Dacia seviyelerinde olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni araçlarda kullanılacak motor ise Golf'ün motoruyla aynı olacağı fakat bazı versiyonlara göre düşük veya yüksek HP seçeneği sunulacağı gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Araç bakımı, motor yağı ve hidrolikleri nedir, ne zaman değiştirilmelidir.

Araç bakımı, motor yağı ve hidrolikleri nedir, ne zaman değiştirilmelidir.