15 Kasım 2018 Perşembe

TOFAŞ OTOMOBİLLERDE %5 İNDİRİME GİDİYOR

TOFAŞ otomobillerde %5 indirime gidiyor

Bursa'yu vuran ve tarımı etkileyen dolu yağışının, TOFAŞ'ın otoparkında bekleyen sıfır araçlara da hasar verdiğini ve buna bağlı olarak fiyatların düştüğü belirlendi.

10 Haziran 2016 Cuma 12:57 Otomobil Haberleri

Bursa Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz'ın aktardığı habere göre dolu yağışından etkilenen TOFAŞ otoparkında bulunan araçlarda %5 lik indirim sağlanacakmış. İşte Ahmet Emin Yılmaz'ın yazısının tamamı.

 

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nin yanında,Tofaş Otomobil Fabrikası’nın hemen arkasında geniş bir alan var. Bu alanı Tofaş üretimden çıkan ve Anadolu’daki bayilere sevk edilecek araçların park yeri olarak kullanıyor.

 

O nedenle…

Parkta her zaman çok sayıda araç bulunuyor. Çünkü bir yandan ihracata ya da bayilerde sevkiyat yapılırken, diğer yandan fabrikadan çıkan araçlar buraya alınıyor.

İşte…

Geçtiğimiz cuma günü ovadaki tarım alanlarını vuran ve çiftçide büyük zarara yol açan dolu yağışı tarım sektörün yanında otomotiv sektörüne de büyük zarar verdiği ortaya çıktı.

Bunu da…

Dünya Gazetesi’nde Bursa’daki dolu yağışı sonrası tarım alanlarında ortaya çıkan zararın anlatıldığı haberi okurken gördük.

Dünya Bursa Bürosu’ndan Esra Özarfat haberinde, park alanında bekleyen “13-14 bin otomobilin kaportalarında şiddetli dolu nedeniyle göçükler oluştuğunu” yazıyor.

Dahası…

Tofaş bu göçüklerin onarılması için piyasadan teklif almak üzere çağrıya çıkmış. Çok sayıda tamir firması da parktaki araçların kaportalarında oluşan dolu göçüklerini düzeltmek için teklif hazırlamış.

Ancak…

Araçlar onarılsa bile fabrika kuralları gereği yüzde 5’lik indirimle satılıyorlar. O bakımdan alıcıları da doğal olarak dolu şanslısı olacaklar.

Bu arada…

Ovada Tofaş’ın parkındaki araçları vuran dolunun Oyak Renault parkına hiç dokunmaması da dikkat çekici.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

CİTROEN C-ELYSEE HAZİRAN KAMPANYASI

CİTROEN C-ELYSEE HAZİRAN KAMPANYASI