19 Aralık 2018 Çarşamba

ŞIK VE SADE MODİFİYELİ ARABALAR NASIL YAPILIR

Şık ve sade modifiyeli arabalar nasıl yapılır

Aracınıza çok fazla para harcamadan bir çoğunu kendi imk'anlarınızla da yapabileceğiniz modifiye önerileri

08 Şubat 2017 Çarşamba 19:50 Otomobil Haberleri
Tüm dünyada genelde genç bireylerin otomobil tutkunu olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Peki bir otomobili çekici yapan özelliklere nasıl kavuşturabiliriz? Yapılan tüm bu değişiklik ve düzenlemelere halk arasında modifiye adı verilmektedir.

Hem şık hem de sade bir araca kavuşmak için öncelikle abartıya kaçmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Böylece aracınız çevredeki insanların dikkatini toplamayı başaracak ve abartıya kaçılmadığı için örnek araçlar arasında gösterilecek.

Araç pıstırmak
Uygun maliyetli olmasından dolayı egzoz servislerinde yayları ısıtarak arabanın yere yakınlaştırılması işlemine veya jet taşı ile helezonun bir baklasının kesilerek yere yakınlaştırılması işlemi oldukça yaygındır. Ancak bunların hiç biri sağlıklı değildir. Yayın bütün özelliğini yitirmesine sebep olacağı için, gerekli esneme payının gitmesi ve virajlardaki kabiliyeti kaybolması gibi sorunlarla karşılaşırsınız.

En güvenli, en sağlam ve en sportif işi spor yaylar yapar. Ancak sert olduğu için konfordan ödün vermeniz gerekebilir. Coilover bunun için oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Camber (Kamber)
Genellikler arka tekerleklerin belirli bir oranda açılmasına verilen isimdir. Eğer şık ve güzel bir görüntü istiyorsanız, açıyı fazla vermeden tatlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Jant ve Lastik
Bu konu işin can alıcı noktasını oluşturur. Çünkü güzel bir jant, uygun büyüklük ile harmanlandığında, ince yanaklı V taban bir lastikle birleştiğinde mükemmel görüntüler ortaya çıkartır. Arabayı gösteren jantı ve lastiğidir desek yeridir.

Temizlik
Aracın boyasının ne olduğu önemli değil. Genelde tek renk araçlar daha çok dikkat çeker. Çünkü net bir yapıya sahiptir. Aracın temiz olması, pasta ve cila işlemlerinin düzenli yapılması, boyasının iyi olması gibi etken özellikler bulunmaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Honda CRV şubat kampanyası

Honda CRV şubat kampanyası