13 Kasım 2018 Salı

PEUGEOT CİTROEN GRUBU (PSA) OPEL'İ SATIN ALMAYA HAZILANIYOR.

Peugeot Citroen grubu (PSA) OPEL'i satın almaya hazılanıyor.

PSA Peugeot-Citroen yetkilileri Fransız Bloomberg tarafından belirtilen kaynaklara göre, Opel ve Vauxhall şirketleri devralmak için General Motors sahibi Amerikalılar ile görüşmelere başladı

14 Şubat 2017 Salı 20:04 Otomobil Haberleri

Peugeot Citroen grubu (PSA) otomobil dünyasında şok etkisi yaratacak bir girişimde bulunmaya hazırlanıyorlar. Opel markasının sahibi General Motors'a teklif sunacak PSA anlaşma sağlanırsa OPEL'in yeni sahipleri olacak. Şirket ayrıca OPEL'in ingilterede satıldığı Vauxhall markasını da devralacak.

GM yetkilileri konu ile ilgili detaylı bilgi vermekten kaçınsalar da görüşmelerin başladığını gizleyemediler. Bu dev satın alma önümüzdeki haftalarda gerçekleşebilir. Fakat herşey tam net olmadığından bu satışın gerçekleşmeme olasılığı da var. Bilindiği üzere GM daha önceden de Çinlilerle masaya oturmuş fakat anlaşma sağlanmadığı için OPEL'in satışı gerçekleşmemişti.

 

PSA grubu ise bu konuda oldukça ciddi, şirket özellikle SUV araçlara büyük yatırım yapıp bu alanda pazarın tek lideri olma çabası içindeler, bilindiği üzere OPEL Avrupa pazarının %17-18 oranında satış hacmine sahip PSA grubu ise SUV modellere ilave olarak OPEL'in pazar payını kullanarak Avrupanın en büyük otomobil firması olmayı planlıyor. Bu satın alma gerçekleşirse PSA grubu aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci otomobil satıcısı olacak. Dünyanın en büyük pazar payına ise Toyota sahip durumda.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Otomobil hasarları ne kadar önemlidir ?

Otomobil hasarları ne kadar önemlidir ?