19 Aralık 2018 Çarşamba

LAND ROVER DİSCOVERY YENİLENDİ

Land Rover Discovery yenilendi

Yeni Discovery, büyük SUV kategorisini yeniden tanımlıyor. Land Rover son derece çok yönlü ve yüksek kapasiteli bir premium SUV yaratmak üzere Discovery genlerinde köklü değişiklikler gerçekleştirdi.

09 Ekim 2016 Pazar 15:51 Otomobil Haberleri
Land Rover'ın yeni Discovery modeli çarpıcı bir etkinlikle tüm dünyaya tanıtıldı. Etkinlikte yeni Discovery, LEGO ile yapılan 13 metre uzunluğundaki Tower Bridge köprü modeli üzerinden geçti. Land Rover'ın şu ana kadarki en çok yönlü modeli olan Discovery dünyanın en iyi aile SUV'u olarak tanımlanıyor.

Londra'nın simgesi haline gelen Tower Bridge'in replikasının yapılması için 5.805.846 milyondan fazla LEGO parçası kullanıldı. Usta LEGO yapımcılarından oluşan bir ekip tarafından oluşturulan köprü replikası, asma köprü ile tamamlandı ve yapımı 150 günden fazla sürdü. 

Gösteri anında izleyiciler direksiyon başına geçen Ben Ainslie'nin Yeni Disvovery ile dev yapı üzerinde manevra yapmasına tanıklık etti. Köprü modelini, Olimpiyat efsanesi ve BAR Takım Lideri Sir Ben Ainslie ile takım arkadaşlarının pilotluğunu yaptığı Land Rover Ben Ainslie Yarış teknesinin gerçek boyutlu replikası takip etti. Tower Bridge ile aynı şekilde tasarlanan bu tekne replikası, tamamen LEGO parçalarından yapıldı. Bu karmaşık tasarımın yapımında 186.500 adet LEGO kullanıldı. 

Tower Bridge modeli Zara Phillips'in ev sahipliğini yaptığı Binicilik Bölgesi ve dünya gezgini Bear Grylls'in başına geçtiği Macera Bölgesi olmak üzere iki LEGO 'Discovery Bölgesi' ile desteklendi. 

İngiliz kırsal hayatının LEGO yorumlaması olan Binicilik Bölgesinde İngiliz Binici Zara Phillips yer alırken, LEGO'dan yapılan izci modelleri ile çevrelenmiş bir İngiliz dağ manzarası yorumlaması olan Macera Bölgesi’nde ise Baş İzci olarak Bear Grylls boy gösterdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

PEUGEOT PARTNER TEPEE EKİM KAMPANYASI

PEUGEOT PARTNER TEPEE EKİM KAMPANYASI