14 Aralık 2018 Cuma

HYUNDAİ'IN EN ÇOK TUTULAN MODELİ ELANTRA

Hyundai'ın en çok tutulan modeli Elantra

Tüm zamanların en çok satılan Hyundai modellerinden biri olan Elantra, dünya genelinde de en çok bilinen Hyundai modeli ve aynı zamanda markanın ürettiği ilk C segmenti otomobilidir

14 Nisan 2016 Perşembe 12:15 Otomobil Haberleri
Aracın geliştirme ve üretim öncesi aşamaları 1986 yılında başladı. Markanın B segmentinde yer alan Excel ve D segmentindeki Sonata modelinin arasına konumlandırılan Elantra, Ekim 1990’da piyasaya sunuldu ve 1995 yılına kadar birinci nesliyle satışta kaldı. Elantra kelime anlamıyla Elan ve Tra’dan türetildi. Fransızca’da Tutku anlamına gelen Elan daha sonra Transport’tan türetilen Tra ile birleşerek “Elantra” halini aldı. Aracın Kore pazarındaki adı olan “Avante” ise İspanyolca “İleri” anlamına geliyor. 

Beşinci nesil ile birlikte toplam 10 milyonluk satışa ulaşan Elantra, Hyundai’nin bu başarıya ulaşan ilk otomobili konumunda. 2012 yılında Auto Best ve Kuzey Amerika Yılın Otomobili ödüllerini alan beşinci nesil Elantra, sıra dışı tasarımıyla da marka imajına katkıda bulundu. 2016 yılında ise satışa sunulur sunulmaz Avrupa’nın en saygın tasarım kuruluşlarından biri olan IF Design tarafından “Yılın En İyi Tasarımı” ödülünü Tucson’la beraber aldı. Aynı şekilde Yeni Elantra’nın bağımsız çarpışma testleri Amerikan IIHS Top Safety Pick+ ve EuroNCAP’ten de Beş Yıldız alması hedefleniyor.

Bir bakışta Elentra

  • Modern ve sportif tasarımıyla C2 sedan segmentine yeni bir soluk
  • 1.6 lt CRDI 136 PS yeni dizel ve 1.6 D-CVVT benzinli motor seçenekleri
  • 1.6 lt CRDI ile 7 ileri DCT şanzıman ayrıcalığı
  • Projeksiyon tipi farlar ve LED stoplar ile üst sınıf araç hissiyatı
  • Geniş kapsamlı aktif ve pasif güvenlik teknolojileri
  • Rafine iç mekan, ergonomik koltuklar ve üst düzey donanımlar
  • Geniş yükleme kapasitesi, pratik saklama cepleri 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

ÜNLÜ İSİMLER KIA'NIN REKLAM YÜZÜ OLDU

ÜNLÜ İSİMLER KIA'NIN REKLAM YÜZÜ OLDU