17 Aralık 2018 Pazartesi

HONDA BİNLERCE ARACINI HATA SEBEBİYLE GERİ ÇAĞIRACAK!

Honda Binlerce Aracını Hata Sebebiyle Geri Çağıracak!

Japon otomotiv şirketi Honda, dikiz aynalarındaki sorun nedeniyle yaklaşık 254 bin aracını geri çağıracağını duyurdu.

25 Kasım 2017 Cumartesi 21:08 Otomobil Haberleri

Japon otomotiv şirketi Honda, dikiz aynalarındaki sorun nedeniyle yaklaşık 254 bin aracını, emniyet kemerlerindeki hata sebebiyle ise 900 bin minivan aracını geri çağıracağını bildirdi.


Japon otomotiv devi Honda, belirlenen bir sorun sebebiyle üretilen 2 model araçların geri çağırılacağını bildirdi. Yapılan açıklamada 2013-2017 yıllarında üretilen Spirior ve Elysion modellerinin de içinde bulunduğu yaklaşık 254 bin araç geri çağırılacak.


Yapılan açıklamaya göre araçların geri çağırılma işlemi 2018'de başlayacak. Açma ve kapama sırasında hareket eden tuşların zamanla hasarlı hale geldiğini vurgulayan açıklamada bu hasarların ücretsiz onarılacağı belirtildi.


Japon otomobil devi Honda, geçtiğimiz hafta da arka koltuklardaki emniyet kemerlerinde ortaya çıkan sıkıntı sebebiyle 900 bin minivan aracını geri çağıracağını duyurmuştu. Yapılan açıklamaya göre 2011-2017 tarihleri arasında üretilmiş olan Odyssey marka araçların geri çağırılacağı ve ortaya çıkan bu üretim hatası sebebiyle ABD'de 46 tane yaralanmalı vaka geldiği bildirildi.


Reuters'ın yaptığı habere göre ise, çağırılacak araçlar ABD'deki araçları kapsıyor ancak yaklaşık 2 bin araç ABD dışında kullanılan araçlar olacak.


Japon otomobil devi 2017 senesinde sık sık araçlarını geri çağırması ile gündeme geldi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Renault ve Dacia'da Black Friday İndirimi!

Renault ve Dacia'da Black Friday İndirimi!