13 Kasım 2018 Salı

EN ÇOK TUTULAN İKİNCİ EL DİZEL ARAÇLAR

En çok tutulan ikinci el dizel araçlar

Sıfır araç alımlarında geçen ay yapılan ÖTV zammının ardından gözler ikinci el araçlara çevrildi. İkinci el piyasasında en çok tutulan araçları sizin için belirledik.

06 Mart 2017 Pazartesi 00:36 Otomobil Haberleri
Mazot fiyatı da benzin fiyatından pek farklı değil ancak motorların çalışma prensipleri ve mazotun daha zor yanması dolayısıyla ülkemiz ekonomik dizel araçlara yönelmiş durumdadır. En çok tutulan dizel araçları listeleyeceğiz. Böylece piyasası hızlı olan, fiyat aralığı hakkında bilgi sahibi olduğunuz ikinci el piyasasına giriş yapacaksınız.

Renault Megane 1.5 dCi 
Listenin ilk sırasında yakıt ekonomisiyle tanına Renault var. Çıktığı dönemden bu yana ses getiren tasarımının yanı sıra yakıt ekonomisi konusunda oldukça iyi işler çıkartan Megane 1.5 dCi listenin ilk sırasında. 2012 modelleri ortalama olarak 30.000TL-35.000TL arasında.

Ford Focus 1.6 TDCi 
Yine 2012 model olarak piyasada hızlı bir şekilde alınıp satılan Ford, amiral gemisi denebilecek potansiyele sahip Focus ile pazarda yerini almış durumda. 40.000TL ile 45.000TL arasında fiyatları değişiyor. 

Fiat Linea 1.3 Multijet 
Fiat, 2006 yılında yeni kasa Doblo’lara getirdiği Multijet 1300cc dizel motoru gün geçtikçe geliştirdi. Şuanda en masrafsız, en iyi çalışan ve en iyi yakıt ekonomisini sağlayan motorlar arasında gösteriliyor. 2012 modelleri ortalama olarak 30.000TL civarı.

Volkswagen Passat 2.0 Tdi
Listeye yüksek motor hacmine sahip olan, premium marka otomobil üreticisi Volkswagen’in amiral gemisi Passat girmeyi başarmış. Audi, Seat, Skoda gibi dünya markalarına ev sahibi yapan Volkswagen Grup, yakıt ekonomisi konusunda oldukça iyi. Daha önceden 177, 190 ve şuanda 240 PS 4 Motion teknolojili motorları oldukça cimri bir şekilde üretmeye devam ediyor. Premium sınıfında başlayan serüvene en düşük donanım özellikleriyle 65.000TL civarına 2010 model bir Passat’a sahip olabilirsiniz.

Opel Astra 1.3 CDTI 
Listede yine bir Alman otomobil devi olan Opel girmeyi başarmış. Opel’in en beğenilen tasarımları arasında yer alan bu kasa, efsane motoruyla iyi bir performans ve kayda değer bir yakıt tasarrufu sağlıyor. 2012 modelleri yine 40.000TL civarına denk gelmektedir.
Yazımızda genellikle aynı model aralıklarını ve büyük rakipleri inceleyerek, size kısa ve öz bilgi vermeyi hedefledik.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Trafik kazası sonrası yapılacaklar

Trafik kazası sonrası yapılacaklar