15 Kasım 2018 Perşembe

DISCOVERY SPORT VE RANGE ROVER ÖDÜLLERİ TOPLADI

DISCOVERY SPORT VE RANGE ROVER ÖDÜLLERİ TOPLADI

What Car? Ödüllerinde, yeni Discovery Sport'un yarışmanın en çekişmeli bölümlerinden biri olan En İyi Büyük SUV kategorisinde birinci gelmesi ve Range Rover Vogue SE'nin Lüks sınıfındaki En Uygun Fiyat ödülünü kazanması ile Land Rover üçüncü kez üst üste onurlandırıldı.

14 Nisan 2016 Perşembe 12:26 Otomobil Haberleri
Bu yıl, Land Rover'ın What Car? Ödüllerinde en iyi SUV ödülüne layık görüldüğü üçüncü yıl oldu. Ayrıca, Range Rover Sport da 2014 ve 2015 yıllarında En İyi Büyük SUV araç seçilmişti. Discovery Sport'un "gövde kontrolü, kullanışlılığı ve yüksek kalitesini" vurgulayan What Car? jürileri, aracı kendi fiyat bandında En İyi Fiyat olarak seçti. 

Discovery Sport, geçtiğimiz sonbaharda, sınıfının öncüsü tork ve motor gücü üretmek, olağanüstü bir hassasiyet, daha düşük CO2 emisyonu ve yakıt tüketimi sunmak üzere tasarlanan Land Rover'ın yeni 2,0 litrelik dört silindirli Ingenium dizel motorlarının takılmasıyla geliştirilmişti. Land Rover'ın West Midlands'de bulunan yeni, 500 milyon pound değerindeki son teknoloji Motor Üretim Merkezi'nde geliştirilen EU6 uyumlu Ingenium motor, 150bg ve 180 bg çeşitlerine sahip.

Discovery Sport 

What Car? şunları söylüyor: "Kesinlikle kazanmayı hak ediyor. Jaguar Land Rover'ın yeni dizel motoru, opsiyonel olarak sunulan yedi koltuğu, olağanüstü iç hacmi ve etkileyici iç tasarım kalitesiyle tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Discovery Sport'un gövde kontrolü, kullanışlılığı ve yüksek kalitesi ile birlikte iyi bir fiyata sahip olması, onu özellikle aileler için cazip hale getiriyor. 

"2,0 TD4, önceki 2,2'lik motora kıyasla çok daha gelişmiş ve ayrıca daha az CO2 ve yakıt tükettiği için çok daha hesaplı. Discovery Sport, ağırlığı hafifçe artırılan direksiyonu ve rahat sürüşü ile kullanım açısından halen oldukça keyifli. Yüksek hızlarda rüzgar ve lastik gürültüsünü makul düzeyde bastırma özelliği, sessiz çalışan motoruyla tamamlanıyor. İç hacim ve kullanışlılık diğer önemli özellikleri arasında yer alıyor; bu model, yedi koltuk seçeneği ile küçük çocukları olan geniş aileler için son derece uygun."Range Rover Vogue SE 

What Car?'ın, Range Rover Vogue SE'nin konforu, lüks anlayışı ve performansından oldukça etkilenmiş. Jüri, konuyu şu şekilde açıklıyor: "Bu araç, geniş ölçekte en üst düzey araçlardan biri olarak kabul ediliyor ve nedenini anlamak hiç de zor değil. Yüksek konumlandırılmış sürüş pozisyonu olağanüstü bir görüş sağlarken, konforlu sürüş ve dengeli yol tutuşu ile bir araya getirilmiş üst düzey off-road becerisi, Range Rover'ı birçok alıcı için mükemmel bir tercih haline getiriyor. Oldukça çarpıcı ve istek uyandıran bu araç, alternatifi olan herhangi bir sedandan çok daha iyi olan kullanışlılık özelliğini değerli ve kaliteli bir yol deneyimi ile dengeliyor.” 

"Giriş seviyesi dizel motorlu model, ürün yelpazesindeki diğer araçlara kıyasla sürmesi en keyifli modellerden biri. Halen hızlı, güç dağıtımı akıcı ve öngörülebilir; ayrıca sekiz ileri otomatik şanzımanı, istediğiniz her şeyi istediğiniz anda yapma becerisine sahip; bu nedenle yalnızca mükemmel bir şekilde düzenlenmiş iç tasarımın ve güçlü ses sisteminin keyfini çıkarmanız yeterli. Bu, gerçekten lüks bir aracın sahip olabileceği tüm çok yönlülüğü barındıran bir araç." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Petrol Ofisi ve Temsa'dan dev anlaşma

Petrol Ofisi ve Temsa'dan dev anlaşma