17 Aralık 2018 Pazartesi

BURSA'YA GİDECEKLERİ İÇİN GEZİ TAVSİYELERİ

Bursa'ya gidecekleri için gezi tavsiyeleri

Bursa Osmanlının ilk başkenti olduğu için tarihimizde önemli bir yeri vardır. Bursa'da bir çok tarihi eser bulunmaktadır. Bursa gezisi denilince tabi ki en fazla vakit harcıyacağınız yerler bu tarihi mekânlardır.

17 Ekim 2016 Pazartesi 11:38 Otomobil Haberleri
Bursa'ya gidecek olursanız bir gün içerisinde tüm mekanları gezmeniz biraz zor olacaktır, daha doğrusu size bir lezzet vermeyecektir. Bursa gezisi yapmak istiyorsanız en az 2-3 gününüzü ayırmanızı tavsiye ederim.

Bursa'da ki tarihi mekânlar.

Bursa gezisine tarihi Ulucami ile başlayabilirsiniz. Ulucami Bursa'da heykel olarak bilinen Atatürk caddesi üzerindedir. Daha sonrasında Tophanede bulunan Osmangazi ve Orhangazi türbelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Ulucamiden yürüme mesafesi gidebileceğiniz Yeşil cami ve Yeşil Türbe de görmeniz gereken yerler arasındadır.

Emir Sultan camii ve türbesi, Üfadete cami, Hüdavendigar camii, Muradiye külliyesi de görmeniz gereken tarihi yerler arasındadır.

Bursa'da gezilip görülmesi gereken yerler

Tarihi yerlerden başka gidip dinlenebileceğiniz ve bursa lezzetlerini tadabileceğiniz yerler hakkında da bir kaç tavsiyede bulunalım.

Tarihi inkaya çınarı, Kültürpark, Merinos, Gölyazı köyü, Cumalıkızık köyü Bursa'da görülmesi gereken yerlerdir.

Bursa'da yeme içme

Bursa'ya has lezzet olan İskender Kebapı Atatürk caddesi e Ünlü caddesinde bulabilirsiniz. Yine Bursa'nın lezzetlerinden olan "Pideli Köfte" yi de Kayhan da tadabilirsiniz. Tarihi Abdal Simit fırını da uğramanız gereken mekânlar arasındadır.

Bursa haberleri

Bursa haberlerini, Bursa sondakika ve tüm gelişmelerini Bursa'nın en güncel haber sitesi olan Bursa Haberleri
sitesinden takip edebilirsiniz.

Bursaspor ve Büyükşehir Stadyumu

Bursaspor'un yeni yapılan stadyumu Bursa'nın batı kısmında bulunur, şehir merkezine 10 dk mesafededir. Bursalılar Bursaspor maçlarına yoğun ilgi göstermektedirler. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Ford Kış Bakım Servis Kampanyası

Ford Kış Bakım Servis Kampanyası