15 Kasım 2018 Perşembe

YENİ GOLF 7 İNCELEME VE İLK YORUMLAR

Yeni Golf 7 inceleme ve ilk yorumlar

Golf 7. serisini tüm dünyaya tanıttı, bizlerde sizin için yeni Golf'ü inceledik, ilk izlenimler ve önemli detaylar bu yazımızda

13 Ağustos 2017 Pazar 15:21 İNCELEME
4 yıldan beri Volkswagen'nin kompakt otomobil anlayışına uygun olarak yaptığı çalışmanın son ürünü Golf oldu.

Golf Volkswagen'nin uzun yıllardan beri belkide değişmeyen tek modeli, tüm serilerinde hep aynı stil üzerinde yoğunlaşan Volkswagen var olan genel kalıbını yine bozmadı. Dünya genelinde Golf hayranlarının çok fazla olduğunu biliyoruz, yapılan ilk tepkiler ise yeni Golf'ün olumlu yorumlar aldığını gösteriyor.

Golf'ün 6. nesil otomobili oldukça beğenilmiş fakat hemen sonrasında çıkan Opel Astra Golf'ün tahtını sallamış hatta çoğu ülkelerde Golf'ten fazla satış rakamına ulaşmıştı. 2012 Paris Motor Show'da Volkswagen yetikilileri yeni Golf'ün ilk ip uçlarını vermişti, aradan geçen 4 yılın sonunda Passat, Jetta, Tiguan modellerine uygun konsept modelini çıkarmış oldular.

Teknolojiyi konuşturan modelYeni model otomobillerde artık standart hale gelen ön led farlar yeni Golf'te arka LED aydınlatması ile bir tık öne geçiyor. Üstelik ön LED farları dilediğiniz zaman halojen far olarak kullanma imkanı da sunuyor.

Yeni Golf'ün en dikkat çeken özelliği ise 12.3 inçlik ekranı, oldukça büyük olan bu ekran 1440x540 piksel çözünürlüğü sahip (1.280 x 640 ve 9.2 inç seçeneği de mevcut.) Volkswagen'nin akıllı ekranı 10GB SSD depolaması ile veri kullanımında hızlılığı ile dikkat çekiyor. (SSD diskler normal disklere göre daha hızlı işlem yapar)

Sesli komut sistemi, Wifi ile bağlanma seçeneği, cihaz entegrasyonu yeni özelliklerinden bazıları ....

Emniyet Golf'ün sanatında var...Yeni Golf güvenlik açısından oldukça emniyetli, günümüzde kullanılan tüm güvenlik teknolojilerine sahip olan Golf'ün tek olumsuz olarak ifade edebileceğimiz noktası bu güvenlik seçeneklerini her versiyonda standart olarak vermemesi, düşük versiyonlarda güvenlik paketlerini ücretli olarak satın alabiliyorsunuz.

Park asistanı (Adaptip otopilot), kör nokta uyarı sistemi ile birlikte Golf'ün en yeni özelliklerinden bir tanesi yaya algılama sistemi

Yeni güçlendirilmiş TSI motorlar...Volkswagen'nin güçlendirilmiş yeni motoru 1.500 lt hacme sahip gücü 150HP ye kadar çıkabilen motor 100km de ortalama 4.9 lt yakıt tüketimi sağlıyor.

Bluemotion motoru ise 1.500lt hacme sahip, 130HP ye kadar güc üretebilen motor 1000km de 4.6lt yakıt tüketiyor.

Performans sevenler için modifiye edilmiş motor seçeneği olan GTI ile 245 HP güce sahip, yapılan testlerde ise 310 HP ye ulaştığı görülmektedir, aracın daha fazla güce ulaşması kullanıcının yapacağı ekstra modifikasyona bağlıdır.

Sonuç olarak
Volkswagen Golf çok büyük değişikliklere gitmedi, aracın genel hatlarını bozmadan diğer serilerinde ürettiği gibi kaporta aksamında ufak değişikliğe gitmeyi tercih etti. Yinede bu bile Golf'e çok farklı bir hava katmış durumda, rakipleri karşısında son yıllarda gerilerde kalan Golf bu yeni seri ile birlikte tekrardan çıkışa geçecektir.

Yenilenmiş ve güçlendirilmiş motoruyla son yıllarda özellikle üzerinde oluşan kötü imajı silecek gibi görünüyor. Yaşamış olduğu dizel araçlardaki skandaldan sonra Volkswagen'nin motorlarda böylesine büyük değişikliğe gidiceğini zaten bekliyorduk.

Yeni Golf hayranlarının beklentisini karşılayacak mı bunu tam bilemiyoruz, fakat gelen ilk tepkiler olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Güçlü rakipleri karşısında tekrar zirveye geçecek mi bunu zaman gösterecektir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Yeni Seat Leon Kampanyası

Yeni Seat Leon Kampanyası