14 Aralık 2018 Cuma

SIFIR ARAÇ ALMAK İSTEYENLERE TAVSİYE, PEUGEOT 301 VE CİTROEN ELYSEE LİSTENİZE EKLEYİN.

Sıfır araç almak isteyenlere tavsiye, Peugeot 301 ve Citroen Elysee listenize ekleyin.

Az yakan ve ekonomik araç alacaklar için Peugeot 301 ve Citroen Elysee modellerini detaylı incelemelerini tavsiye ederiz.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 02:54 İNCELEME
PSA Grubunun sahip olduğu Peugeot 301 ve Citroen C-Elysee pazar payını sürekli artırıyor. Son dönemlerde çok iyi satış grafiği yakalayan bu modeller için bazı analizler hazırladık.

Bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli nedeni yakıt parformansı. Özellikle 1.6 dizel motorunun ülkemizde satışa sunulan araçlar arasında belkide en az yakanlardan bir tanesidir. Fiat'ın 1.3 Multijet motorunun ne kadar az yakıt tükettiğini biliyorsunuz, çoğu uzman kullanıcı tarafından test edilen verilerde 1.6 dizel motorun daha az yaktığı tespit edilmiştir.

Yakın zamanda sıfır araçlara gelen ÖTV zammından sonra otomobil firmaları da bazı modellerinde fiyat artışına gitti. Bu durumda en çok sıfır araç almayı düşünen vatandaşları etkiledi, araç fiyatları bir anda 10 ile 20 bin TL arasında artmış oldu. Ülkemizdeki otomobil fiyatları bu durumdayken sıfır araç almak doğru bir tercih olmasa da bazı kişilerin ikinci el araçlardaki risk ve kusurlarla uğraşmaktansa sıfır araç almayı tercih ettiği gerçeğini de görmekteyiz.Sıfır araç alacaklar için Peugeot 301 ve Citroen C-Elysee modellerini tercih listesine almasında fayda görüyoruz.

  • Düşük yakıt tüketimi
  • Sınıfının en ekonomik araçlarından biri olması
  • Geniş servis ağı
  • Uygun yedek parça

bunlar sadece bu modelleri neden tercih etmeniz gerektiğinin sadece bir kaç maddesi.Ülke insanı olarak geniş bagaj hacmine sahip araçları daha çok seviyoruz, Peugeot 301 ve Citroen C-Elysee 506 lt ile sınıfının en geniş bagaj hacmini bize sunuyor.

En düşük versiyonunda bile Sürücü ve yolcu hava yastıkları, ABS, ESP, EBA, EBD, Yol Bilgisayarı, Hız sabitleyici ve sınırlayıcı, Klima, Direksiyondan Kumanda, Bluetouth bağlantı, USB bağlantı gibi bir çok özellik mevcut.Üstelik Peugeot 301 modellerinde şimdi 20.000 TL için 12 ay %0 faiz fırsatı sunuyor. Citroen ise nakit alımlarda 5.000 TL ye varan indirim fırsatı sunuyor.

Sıfır araç satışının 2017'nin ilk çeyreğinde %20 oranında azalmasının en büyük etkeni şüphesiz ÖTV zammı, eğer yeni bir ÖTV düzenlemesi yapılırsa sıfır araçların özellikle Peugeot 301 ve Citroen C-Elysee modellerinin daha çok etrafımızda göreceğimizden emin olabilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Dacia Sandero Stepway ertelemeli otomobil kredisi kampanyası

Dacia Sandero Stepway ertelemeli otomobil kredisi kampanyası