17 Aralık 2018 Pazartesi

PEUGEOT'UN YENİ CROSSOVER MODELİ 3008

Peugeot'un yeni Crossover modeli 3008

Peugeot'un yeni Crossover modeli 3008i sizin için inceledik,

14 Ocak 2017 Cumartesi 15:12 İNCELEME
Son yıllarda arazi araçlarının şehir için kullanımı için dizayn edilmiş modelleri çok sık görmeye başladık, geniş iç hacimleri, onforlu sürüş keyfi, düşük yakıt tüketimi vb.. gibi avantajlarından ötürü Crossover otomobiller pazar payını oldukça artırmaya başladı.

Bu segmentde ciddi bir pazar payına sahip olmak isteyen Peugeot, 3008 crossover ile karşımıza çok güçlü bir şekilde çıktı.Peugeot Ekim ayında düzenlenen Paris oto showda tanıtımı yapılan 3008, bir sokak arabası görünümü ile beğeni kazanıyor.

3008 kullanırken kendinizi bir savaş uçağı kokpitinde gibi hissedeceksiniz. Zarif ve şık tasarımı, keskinleştirilmiş tasarım hatları ile sıradan bir araba kullanımından fazlasını size sunuyor.


Gelişen teknoloji ile birlikte artıkaraçlarda neredeyse standard bir donanım olarak sunulan akıllı ekranlar 3008 de 12.3 inç olarak karşımıza çıkıyor. Büyük ekran sürüş esnasında aracın hakimiyetine büyük ölçüde katkı sağlıyor.Son teknolojilerle birlikte artık hayatımıza yavaş yavaş giren Gadget'lar Peugeot 3008 de karşımıza çıkıyor. Sürücü ön camınının üzerinde beliren led ışıklar, anlık yol durumunu, hız limitini, araç hızını vb.. bilgileri bize sunuyor, üstelik 3D olarak.

Peugeot iki benzinli iki de dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneği sunuyor. 1.2 cc benzinli motor 130 hp ye sahipken, 1.6cc benzinli motor 163hp ye sahip. Dizel motorarda ise 1.6cc 150hp ve 2.0cc 180hp seçenekleri mevcut.

3008 güvenlik açısından oldukça donanımlı, araçta standard olarak ABS, ESP, ASR, EDC gibi güvenlik önlemlerinin yanı sıra, aktif sürüş güvenliği, yokuş kalkış desteği, park asistanı, acil fren sistemi, bazğımsız alışan fren sistemi bazı güvenlik modüllerinden...

 

Peugeot 3008 konforu ve geniş iç hacmi sevenler için kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir araç, tabi ki sınıfının çok güçlü rakipleri arasında kendini ispatlaması için ciddi bir emeğe ihtiyacı var. Peugeot son yıllarda Crossover, MPV, SUV modellerinde ciddi bir atağa kalkmış durumda, kendine bu rakipler arasında yer bulabilir mi bunu şimdiden söylemek çok zor. Fakat kullanıcılar beğendikleri otomobilleri markası ne olursa olsun her zaman desteklediğini ve başkalarına tavsiye ettiklerini de biliyoruz, 3008 de belki böyle bir övgüyü hak edebilir, bunu ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Bu aracı kullananlar aşağıdaki yorum bölümüne araç hakkında ki fikirlerini yazabilirler

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

YETKİLİ SERVİS VE SATICILAR

SONRAKİ HABER

Fiat binek otomobillerde ÖTV farkı ocak ayında yok

Fiat binek otomobillerde ÖTV farkı ocak ayında yok